JU OŠ ''STUPARI''
DABAR INFORMATICAR PDF Ispis E-mail

18.DECEMBAR 2019.

Fondacija "Talentium" Sarajevo i ove godine je organizovala takmičenje za učenike "Dabar informatičar". Naši učenici su uzeli učešće na takmičenju i pokazali želju i volju za novim načinom učenja i provjere znanja. Dabar informatičar uvodi učenike uzrasta od 8 do 18 godina, u kompjutaciono razmišljanje i osnovne koncepte računarskih nauka. Učenicima je omogućeno da online, tokom 45 minuta rješavaju interaktivne i zanimljive zadatke. Svaki zadatak na svoj način predstavlja jedan osnovni koncept informatike.
Učenike je kroz takmičenje provela nastavnica informatike Aida Čokić, uz podršku i koordinaciju pedagogice Alme Hajdarević. Svim učenicima koji su učestvovali u takmičenju, uručene su diplome i zahvalnice za učešće.
Još jedno lijepo i drugačije iskustvo učenja i druženja u našoj školi, idemo dalje po nova saznanja.

Share
 

Valid XHTML & CSS | Design by: LernVid.com